ПЕДАГОГІЧНЕ ПАРТНЕРСТВО ДОШКІЛЬНОГО ЗАКЛАДУ З БАТЬКАМИ ДОШКІЛЬНИКІВ: АСПЕКТИ ФІЗКУЛЬТУРНО‑ОЗДОРОВЧОЇ РОБОТИ
DOI:
https://doi.org/10.32782/academ-ped.psyh-2023-3.06Ключові слова:
педагогічне партнерство, діти дошкільного віку, фізичне виховання, фізично‑оздоровча робота, вихователь, взаємодіяАнотація
Анотація. Мета статті полягає у теоретичному обґрунтуванні сутності та значущості педагогічного партнерства закладу дошкільної освіти з батьками щодо фізкультурно‑оздоровчої роботи з дітьми дошкільного віку. Методологія дослідження ґрунтується на поєднанні таких теоретичних методів, як аналіз, синтез та узагальнення. Наукова новизна полягає у аналізі теоретичних та педагогічних досліджень щодо педагогічного партнерства вихователів та батьків дошкільників. Наголошено, що поняття «педагогічне партнерство» є актуальним на сучасному етапі в освіті. Його поява пов’язана з Концепцією нової української школи. Зазначено підходи, що формуються стосовно розуміння партнерства в освіті. Підкреслено, що педагогічне партнерство включає в себе співробітництво, взаємодію та діалог вихователів закладів дошкільної освіти, батьків й дошкільників для досягнення спільної цілі. Звернено увагу на те, що педагогічне партнерство вихователя і батьків, вихователя і дошкільників виступає як важлива професійна категорія педагогічної діяльності. Виокремлено принципи (відкритість, комунікабельність, щирість, рівність, діалог, надійність, довіра, добровільність визнання власних обов’язків, дотримання професійної етики та культури фахівців дошкільної освіти у роботі з батьками дошкільників), на основі яких будується педагогічне партнерство між усіма учасниками освітнього процесу. Наголошено, що важливим принципом педагогічного партнерства є доброзичливе та позитивне ставлення один до одного, що сприятиме вирішенню усіх завдань (навчальних, розвиваючих, виховних) фізично‑оздоровчого розвитку дітей дошкільного віку. Окреслено форми (колективні, індивідуальні, групові, наочно-письмові, наочно‑інформаційні) педагогічного партнерства з батьками дошкільників. Розкрито показники готовності батьків до педагогічного партнерства, до взаємодії з вихователями закладів дошкільної освіти. Висновки. У вирішенні питання фізкультурно‑оздоровчої роботи з дітьми дошкільного віку наголошується на важливості педагогічного партнерства з батьками дітей дошкільного віку.
Посилання
Березюк О.В., Воронцова Т.В., ЄЖОВА О.О. та ін. Партнерство задля нарощування потенціалу: посібник для активістів неурядових організацій. Київ : «Здоров’я через освіту», 2014. 128 c.
Закон України «Про дошкільну освіту» і «Про охорону дитинства». Київ : Редакція журналу «Дошкільне виховання», 2001. 55 с.
Нова українська школа. Концептуальні засади реформування середньої школи. 2016. 34 с.
Сучасний психолого-педагогічний словник / авт. кол. за заг. ред. О.І. Шапран. Переяслав-Хмельницький : Домбровська Я. М., 2016. 473 с.